دسته‌بندی نشده

معرفی لاین های فیشیال پوست

فیشیال پوست شیرین دهقانی

یکی از بهترین روش‌ها برای پاکسازی پوست صورت و از بین بردن مشکلات پوستی آن، فیشیال پوست است که شادابی بی نظیری به شما هدیه خواهد داد. این روش درمانی تاثیر بسیار خوبی بر جای گذاشته و برای انجام آن مراحل مختلفی می‌شود که در این مقاله از کلینیک زیبایی شیرین دهقانی به معرفی لاین های فیشیال پوست می‌پردازیم.

لاین های فیشیال پوست

در فرآیند فیشیال پوست مراحل مختلفی مانند لایه برداری، آبرسانی و سم زدایی انجام می‌گیرد تا پوست، شادابی خود را بازیابد. برای این روش درمانی باید مراحل زیر طی شود:

 • مشاوره: اولین لاین از فیشیال پوست، مشاوره با فردی متخصص است که بسته به شرایط پوستی شما بهترین روش درمانی را پیشنهاد می‌دهد. در مشاوره سوالاتی در مورد مشکلات پوستی و نوع تغذیه شما خواهد شد تا بررسی دقیق‌تری انجام گیرد.
 • آماده سازی: پیش از شروع فیشیال پوست، ابتدا از شما خواسته می‌شود تا موهای خود را با یک هد بند یا حوله جمع کنید. هم‌چنین یک لباس مخصوص به شما داشته می‌شود تا بر روی لباس پوشیده یا آن را با لباس خود تعویض کنید.
 • پاکسازی: زمانی که آماده شروع فیشیال شدید، پاکسازی پوست با کمک پدها صورت می‌گیرد. در این مرحله صورت را به بهترین شکل ممکن تمیز کرده و آلودگی‌های روی سطح آن را از بین می‌برند.
 • تشخیص حالت پوست: پس از مرحله پاکسازی، پزشک با بررسی پوست شما تشخیص خواهد داد که حالت آن چیست. پوستی خشک دارید یا چرب؟ پوست‌تان حساس است یا معمولی؟ در کنار این موضوع مشکلات دیگر پوست نظیر جوش‌های فراوان یا لکه‌ها را نیز بررسی می‌کند. در این مرحله ممکن است چند محصول درمانی جانبی به شما معرفی شود تا مشکلات پوستی به حداقل برسند.
فیشیال پوست شیرین دهقانی
 • بخار: در این مرحله با کمک یک دستگاه بخار گرم را بر روی پوست منتقل کرده و این امر موجب نرمی بیشتر پوست می‌گردد. هم‌چنین در از بین بردن جوش‌ها هم موثر است اما برای پوست‌های حساس گزینه مناسبی نیست.
 • لایه برداری: در مرحله لایه برداری معمولا از مواد شیمیایی یا روش‌های حرفه‌ای دیگر استفاده می‌کنند تا سلول‌های مرده پوست را جدا کنند.
 • خارج کردن جوش‌ها: این مرحله مخصوص افرادی است که از جوش‌های سر سفید و سر سیاه رنج می‌برند. در مرحله هفتم این جوش‌ها از پوست خارج شده و ممکن است با کمی درد همراه باشد. این کار می‌تواند به صورت دستی توسط درمانگر انجام شود یا برای آن از ابزارهای مخصوصی استفاده کنند. چنانچه این مرحله به درستی انجام نگیرد، ممکن است تغییرات رنگی در پوست شما ایجاد کند.
 • ماساژ صورت: برای اینکه پوست استراحت کند، از ماساژ پوست استفاده می‌کنند. برای این امر از کرم مخصوص استفاده شده و با ماساژ دادن به گردش خون بهتر در صورت کمک می‌کنند.
 • ماسک: ماسک‌های صورت مختلفی وجود دارد که هر کدام برای برطرف کردن یک مشکل پوستی معرفی شده‌اند. بسته به مشکل پوستی شما، از یک ماسک مخصوص استفاده می‌کنند تا پوست به حالت اولیه خود باز گردد. این ماسک باید حدودا بین 15 الی 20 دقیقه بر روی پوست صورت بماند تا تاثیر خود را نشان دهد.
 • تونر یا مرطوب کننده: پس از برداشتن ماسک، از یک تونر یا مرطوب کننده ( گاهی اوقات سرم) برای پوست استفاده می‌کنند.
 • بیان راه‌های مراقبت از پوست : پس از به اتمام رسیدن همه مراحل فیشیال، پزشک راه‌های مراقبت پوستی را به شما توضیح داده و در صورت نیاز کرم یا داروی خاصی تجویز می‌کند.

چند بار در سال باید برای درمان فیشیال مراجعه کنم؟

در واقع پاسخ این سوال به نوع پوست خود شما بستگی دارد اما به طور کلی بهتر است ماهی یکبار فیشیال پوست را انجام دهید. این روش درمانی با از بین بردن جوش‌ها و آبرسانی بهتر پوست، جوانسازی آن را تضمین خواهد کرد. اگر درمان ماهانه وقت زیادی از شما می‌گیرد، در سال 4 جلسه فیشیال پوست را در نظر داشته باشید تا پوست حالت خوب خود را حفظ کند.

از چه سنی می‌توان فیشیال صورت را انجام داد؟

این روش درمانی عوارض نگران کننده‌ای ندارد اما بهتر است از سن 20 سالگی به بعد فیشیال صورت انجام دهید. از 25 سالگی به بعد با کمک این روش می‌توان از پیری زودرس پوست جلوگیری کرد و این موضوع در سنین بالاتر، اهمیت خود را نشان می‌دهد. برای تاثیرپذیری بهتر حتما هر دو ماه یکبار درمان خود را تکرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *