دسته‌بندی نشده

روش حذف جوش های سر سیاه

روش حذف جوش های سر سیاه

یکی از رایج‌ترین مشکلات پوستی، جوش‌های سر سیاه هستند که از تجمع سلول مرده و چربی بر منافذ باز پوستی ایجاد می‌شوند. این تجمع خود را به شکل جوش‌های سر سیاهی نشان می‌دهد که گاهی اوقات می‌توانند آزار دهنده باشند. اگر به دنبال درمان مشکلات پوستی و داشتن پوستی صاف و عاری از هر گونه جوش سر سیاه هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی راه‌ها و روش حذف جوش‌های سرسیاه بپردازیم.

روش‌های حذف جوش‌های سرسیاه

برای کاهش جوش‌های سر سیاه پوست، می‌توانید روش‌های زیر را امتحان کنید.

شستن و شوی روزانه صورت

ساده‌ترین راهی که می‌تواند به از بین بردن جوش‌های سرسیاه کمک کند، شستن پوست است. بهتر است دو بار در روز پوست صورت خود را به خوبی بشویید تا تمام آلودگی‌ها پاک شوند. اگر پوست شما خشک است، پس از شستن صورت، حتما از یک مرطوب کننده استفاده کنید تا رطوبت پوست حفظ شود.

ماسک‌های طبیعی صورت

از ماسک جو دوسر و ماست یا ترکیب تخم مرغ و لیموی تازه برای از بین بردن جوش‌های سر سیاه استفاده کنید. این محصولات شناخته شده‌ترین لایه بردارهای طبیعی هستند. می‌توانید ماست را با بلغور جو دوسر مخلوط کرده و آن را با حرکات دایره‌ای روی صورت بمالید تا همه آلودگی‌ها از بین برود.

یکی از بهترین ماسک‌های صورت، ماسک عسل و شیر است. عسل ویژگی ضد باکتریایی داشته و شیر نرمی پوست صورت را تضمین خواهد کرد. برای آماده کردن این ماسک، باید عسل و شیر را ترکیب کرده و کمی گرم کنید، سپس ماسک را بر روی سطح پوست قرار داده و یک پارچه نخی بر روی آن بگذارید. حدودا 20 دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را بشویید.

ماسک‌های طبیعی صورت
ماسک‌های طبیعی صورت

استفاده از بخور

از بخور برای باز کردن منافذ پوستی استفاده کنید. یک قابلمه پر آب کرده و صبر کنید تا بجوشد؛ سپس آن را از روی حرارت برداشته و صورت خود را روی قابلمه بدون درپوش قرار دهید. یک حوله بر روی سر خود قرار داده و اجازه دهید بخور با پوست صورت برخورد کند. با بخور دادن پوست، جوش‌های سر سیاه به مرور زمان کاهش پیدا کرده و محصولات مراقبتی تاثیرپذیری بیشتری خواهند داشت.

پاک کردن آرایش قبل از خواب

اگر دوست دارید جوانی پوست خود را برای مدت زمان زیادی حفظ کنید، حتما پیش از خواب تمام مواد آرایشی را از روی صورت خود پاک کنید. پاک کردن کثیفی‌های روی پوست، مانع از ایجاد جوش‌های سر سیاه خواهد شد.

پاک کردن آرایش قبل از خواب
پاک کردن آرایش قبل از خواب

5 ترفند برای جلوگیری از ایجاد جوش سرسیاه

همیشه پیشگیری بهتر از درمان خواهد بود، در نتیجه بهتر است با رعایت اصول خاصی ریسک ایجاد جوش‌های سر سیاه را به حداقل برسانید. برای اینکه مانع از ایجاد جوش‌های سر سیاه بر روی پوست خود شوید، ترفندهای زیر کاربردی خواهند بود:

  • از محصولات متناسب با پوست خود استفاده کنید. اگر پوست چربی دارید، باید از محصولات مناسب پوست خود استفاده کنید و اگر پوست شما خشک است، اطمینان حاصل کنید که محصولات مراقبت از پوست خود را از بین محصولات مفید برای پوست خشک خریداری می‌کنید.
  • هر دو هفته یکبار لایه برداری عمیق انجام دهید. لایه برداری به شما کمک می‌کند آلودگی‌های عمیق پوستی را پاک کرده و امکان ایجاد جوش‌های سر سیاه را کاهش دهید.
  • بر روی پوست خود از تونری با کیفیت استفاده کنید. تونرها محصولی مفید برای پاکسازی پوست بوده و آلودگی‌ها را از بین می‌برند.
جلوگیری از ایجاد جوش سرسیاه
جلوگیری از ایجاد جوش سرسیاه

جوش‌های سرسیاه به دلیل وجود سموم بیش از حد در منافذ پوستی ایجاد می‌شوند که به درستی تمیز نشده‌اند. با ظهور سلول‌های جدید پوست، چربی در پوست محبوس شده و قسمت خارجی آن سبوم در اثر تماس با هوا اکسید می‌شود. این اکسیداسیون است که آن‌ها را سیاه نشان می‌دهد، بنابراین پوست‌های مختلط و چرب به دلیل تولید بیش از حد سبوم که مشخصه آنهاست، بیشترین احتمال ابتلا به جوش های سرسیاه را دارند. اگر می‌خواهید با جوش‌های سرسیاه مبارزه کنید، یک پاک‌کننده خوب با محصولات مناسب که به تعادل تولید سبوم کمک می‌کند، انتخاب کنید تا احتمال ایجاد جوش‌های سرسیاه کمتر شود.

اگر شما هم جز آن دسته افراد هستید که داشتن پوستی صاف و عاری از هر گونه جوش سر سیاه برایتان اهمیت دارد بهتر است برای درمان مشکلات پوستی به پزشک پوست مراجعه کنید.

در مجموعه شیرین دهقانی میتوانید از مشاوره های پوستی و آشنایی با انواع مشکلات پوستی خود آشنا شوید همچنین برای خدمات پوستی به صورت اینترنتی مشاوره دریافت کنید و با مشاوران ما از طریق تماس با ما در ارتباط باشید.

    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *